Blog

JXTG 130 LET HISTORIE

Oslavy 130 let firmy JXTG Nippon Oil

Historie společnosti JXTG Nippon Oil & Energy Corporation sahá až do roku 1888. V roce 2018 tak společnost oslavuje 130 let na trhu. Již 130 let nabízí motoristům nejen v Japonsku prémiovou kvalitu svých výrobků a jistotu zázemí.Uplynulo mnoho let a dnes nabízí mimo jiné špičkové mazací oleje, plastická maziva a souvisejících služeb pro automobily, průmysl, námořní dopravu, letectví, průzkum ropných nalezišť a těžbu ropy. V posledních letech se soustředí taktéž na oblast auto-moto sportu.
Společnost JXTG Nippon Oil působí na mnoha světových […]

69. ročník MotoGP je za námi. Co přinesl?

69. ročník MotoGP je za námi. Co přinesl?

Nejstarší seriál motocyklových prototypů královské kubatury MotoGP pořádaných pod hlavičkou Mezinárodní motocyklové federace FIM uzavřel svůj již 69. ročník. Marc Márquez obhájil titul a mistrem světa MotoGP se stal už počtvrté. Jaký vlastně byl uplynulý ročník? Ještě předtím, než se nastartuje a naplno rozjede ten příští jubilejní s pořadovým číslem 70, pojďme se v rychlosti podívat do zpětného zrcátka, jak vypadala právě ukončená sezóna.
V alespoň jednom z 18 závodů MotoGP startovalo celkem 32 jezdců, z toho 27 si jich […]

ENEOS - hrdý zlatý partner olympijských her Tokio 2020

ENEOS – hrdý zlatý partner olympijských her Tokio 2020

Organizační výbor Tokio 2020 oznámil, že se rozhodl a vybral za svého oficiálního zlatého partnera olympijských her Tokio 2020, firmu JX Nippon Oil & Energy Corporation (JX Nippon Oil & Energy).
Společnosti JX Nippon Oil & Energy, šestý zlatý partner Tokio 2020, byla přiřazena kategorie “Dodávky ropy, plynu a elektřiny”, společnost se připojí k úsilí Tokio 2020 zajistit úspěšnost her. (Pokračování textu…)

Chladicí kapaliny – když se vám auto snaží nacpat do postele

Chladicí kapalina má cíl chránit motor před nadměrným zahřátím, které vzniká jako vedlejší efekt jeho výkonu. Chladicí kapalina odvádí přebytečné teplo pomocí chladicí soustavy auta z těch částí motoru, které jsou při spalování paliva nejvíce zatěžované. Motorem ohřátá kapalina se soustavou spojovacích hadic a potrubí dostává do chladiče, kde je ochlazována proudícím vzduchem. Z důvodu snadného proudění chladicí kapaliny je hlava a blok válců vybavena dutinami. (Pokračování textu…)

Motorové oleje ENEOS – nová dimenze motosportu

Na noční obloze se rozzářila nová hvězda jménem ENEOS! Je jí světově proslulá japonská značka motorových olejů ENEOS, která představuje nejnovější řadu svých revolučních výrobků.
Největším tajemstvím tohoto japonského výrobce, jehož si mimochodem cení i velikáni jako Mercedes, Volkswagen a Opel, je jeho snaha vložit co nejvíce energie a financí do výzkumu a vývoje. (Pokračování textu…)

ENEOS: 1000 km – prestižní událost v automobilovém sportu

Již sedmnáctý ročník závodu ENEOS: 1000 km (dříve také známý pod názvem Horn Grand Prix) se pojede letos, ve dnech 20. – 23. července 2017 na okruhu, který se nachází asi 2 km v blízkosti litevského letoviska Palanga. Připomeňme, že první ročník závodu se konal v roce 2000 a vítězem se tehdy stal domácí tým jezdící s automobilem značky Porsche ve složení Venskūnas, Laurinavičius a Tamulevičius. (Pokračování textu…)

Nový tým Yamaha: Jak tohle asi dopadne?

Všichni sportovní fanoušci tohoto odvětví tleskají nadšením, neboť se jim splnil jejich společný sen a dne 19. ledna 2017 se představila Yamaha s novým designem, obsazením i plány na tento závodní rok.
Proč právě teď? A co čeká tým dále?
Jestli se pohybujete v moto světě, jistě víte, že italskému týmu Yamaha právě končí zimní přestávka a připravuje se na IRTA MotoGP předsezónní test pro rok 2017, který se uskuteční v Sepangu. (Pokračování textu…)

Spouštíme nový web ;-)

Spouštíme nový web ;-)

Vítáme vás, spustili jsme pro vás nové přehledné internetové stránky na adrese: www.japaneseoil.eu. Na těchto nových moderních stránkách najdete prezentaci výrobků japonské značky JX Nippon Oil & Energy Co. – výrobce motorových olejů a provozních kapalin. Najdete zde informace o firmě samotné a hlavně o nabídce zajimavých a kvalitních produktů, a produktových řadách značky ENEOS a SUSTINA.
Naše nové stránky jsou doplněny o přehledný e-shop s kompletní nabídkou produktů značky ENEOS a hlavně (Pokračování textu…)