ENEOS: 1000 km – prestižní událost v automobilovém sportu

ENEOS: 1000 km – prestižní událost v automobilovém sportu

Již sedmnáctý ročník závodu ENEOS: 1000 km (dříve také známý pod názvem Horn Grand Prix) se pojede letos, ve dnech 20. – 23. července 2017 na okruhu, který se nachází asi 2 km v blízkosti litevského letoviska Palanga. Připomeňme, že první ročník závodu se konal v roce 2000 a vítězem se tehdy stal domácí tým jezdící s automobilem značky Porsche ve složení Venskūnas, Laurinavičius a Tamulevičius. Počty přihlášených účastníků od počátku nadále narůstá, a to zejména poté, co byl závod oficiálně zařazený do seznamu událostí schválených mezinárodní automobilovou federací FIA.

eneos 100km

ENEOS: 1000 km je jednou z nejvýznamnějších akcí v pobaltském regionu, na které se mohou všichni příznivci automobilového sportu těšit. Moderně vybavené vozy, vůně benzinu, dobrodružství, vzrušení, adrenalin, vítězství i porážky – to vše přitahuje pozornost všech fanoušků rychlých kol. Kromě možnosti udělat si výlet do Litvy a sledovat soupeření závodníků ze zemí jako je Velká Británie, Nizozemí, Rusko, Belgii, Lotyšsko, Estonsko či Polsko přímo na místě, přenos ze závodů nabídnou i významné sportovní stanice. Předpokládá se, že si jej u svých obrazovek bude moci tímto způsobem vychutnat až milion diváků.

eneos1006_02

Foto: http://racing.lt/

eneos1006

Foto: http://racing.lt/

Vozy kategorie TCR – příležitost pro odvážné
Závod ENEOS: 1000 km se uskuteční v rámci kalendáře Baltic Touring Car Championship (BaTCC), který je součástí seriálu nového šampionátu TCR International Series. Jeho první ročník se uskutečnil v roce 2015. TCR specifikace kompaktních vozů je na vzestupu a získává stále větší popularitu. Promotér BaTCC Darius Jonušis předpokládá, že TCR bude úspěšný právě v regionu Pobaltí. Podle něj jde o přirozenou volbu pro týmy s relativně omezeným rozpočtem, ale s velkými ambicemi účastnit se závodů kdekoliv na světě s vozy téže kategorie. Zájem zúčastnit se soutěže již vyjádřila řada zahraničních týmů a startovní listina se utěšeně plní.

Během historie organizátoři soutěže, Litevská automobilová a motocyklová federace, vystřídali několik hlavních sponzorů, tím posledním se nakonec stal v roce 2015 ENEOS. Ochranná známka ENEOS patří japonské společnosti JX Nippon Oil & Energy a mnozí z motoristů vybaví jako značku kvalitních převodových olejů, olejů pro lodní motory, brzdové, chladicí a hydraulické kapaliny i minerální a syntetické motorové oleje.

Foto: http://racing.lt/

Foto: http://racing.lt/

Foto: http://racing.lt/

Sdílet příspěvek

Napsat komentář